Edukacinė veikla Rokiškio rajone

     Rokiškis    

Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos mokytojas Almantas Sriubiškis vadovauja medžio drožybos būreliui. Jame mokiniai supažindinami su medžio dirbinių drožimo etapais ir technika, drožybai naudojamomis medžiagomis, drožinėjimo įrankiais ir jų priežiūra, tradicine lietuvių liaudies medinių dirbinių puošyba, mediniais namų apyvokos daiktais ir kt. Mokoma įvairių drožimo būdų: kontūrinio raižymo, tribriaunės drožybos (geometrinio drožinėjimo), kiauraraštės drožybos, reljefinės drožybos, kiauraraštės – reljefinės drožybos. Būrelio nariai dalyvauja įvairiuose renginiuose, projektuose. Pandėliečiai – dažni respublikinių prakartėlių parodų Rokiškio krašto muziejuje dalyviai.

Nuo 2001 m. Rokiškio krašto muziejuje organizuojami medžio drožėjų plenerai yra gera mokykla Lietuvos medžio drožėjams, ypač pradedantiems kūrybos kelią. Jauni medžio drožėjai turi galimybę mokytis iš patyrusių meistrų, turinčių savo stilių ir kūrybos manierą, gerai išmanančių etnines tradicijas. Nuo 2005 m. į plenerus kviečiami mokiniai. Jie su mokytojų pagalba drožia darbus, pritaikytus vaikų žaidimams.

Rokiškio krašto muziejaus edukacinėje programoje “Medžio paslaptys” kartu su medžio drožėju pabandysite jas įminti. Bus įdomu sužinoti, kaip išmatuoti medžio aukštį jo nenupjovus, o koks medis beveik nepūna? Pamatysite 25 rūšių Lietuvoje augančių medžių medieną – pjautą, tekintą, obliuotą. Sužinosite, ką galima iš jos padaryti, kokie reikalingi įrankiai. Pamatysite, kiek daug muziejuje sukaupta medžio skulptūrų, sužinosite, kas jas sukūrė ir patys pabandysite išraižyti ornamentą ar išdrožti šaukštą. O kur auga aukščiausi medžiai Lietuvoje? Visus atsakymus ir dar daug kitų įdomių dalykų sužinosite dalyvaudami edukacinėje programoje “Medžio paslaptys”.


© Rokiškio krašto muziejus